SPÍKER

Ak vaše vystúpenie vyvolalo otázky, gratulujem! Zvládli ste ho

Zastávam názor, že hlúpe otázky neexistujú. Ak sa niekto tesne po skončení prednášky spýta na čokoľvek, nie je to hlúpe, ani smiešne. Otázky publika po prednáške vonkoncom nesvedčia o tom, že by vás publikum nepočúvalo. Otázky by mali byť cieľom vášho prednášania, či vystúpenia. Predniesť tému pútavo a podnietiť svojich poslucháčov k tomu, aby sa pýtali a diskutovali, chce tréning aj skúsenosti. Chce to silu prelomiť v ostatných strach, podporiť ich, aby zdvihli ruku a spýtali sa na to, čo ich zaujalo, alebo im nie je úplne jasné.

 

Dobrý spíker po potlesku neodchádza

Prednášam rád. Vysvetliť niekomu súvislosti tak, aby som ho neunudil a zároveň niečo naučil, ma baví už od vysokoškolského štúdia. Aj moja vedecká práca si vyžaduje časté prednášanie, obhajovanie faktov či vysvetľovanie, prečo má môj projekt zmysel, kam vďaka nemu smerujem. Ako správne prednášať ma naučili profesori Ľubomír TomáškaManuel Zimmer. Snažím sa všetky ich skúsenosti naplno využívať vo svojich vystúpeniach v rámci médií, festivalov, konferencií, workshopov. Svoju prednášku končím vtedy, keď zodpoviem poslednú otázku publika. A tú môžem dostať aj na chodníku po vystúpení.

 
 
spiker-02.jpg

Prednášanie na TEDx Košice 2021: Z dvora na Mars

TEDx je celosvetovo obľúbený formát konferencií, na ktorých máte možnosť vypočuť si inšpiratívnych rečníkov a rečníčky. Cieľom je výstižne šíriť hodnotné myšlienky, poznatky, podnietiť ľudí k diskusii. Tohto cieľa som sa držal aj ja počas TEDx Košice 2021.

 
 

Na otázky od publika netrpezlivo čakám

V prednáškach a vystúpeniach sa najčastejšie venujem témam ako sú spánok, genetika, biológia, meditácia, kritické myslenie, obrana pred manipuláciou. Snažím sa popularizovať vedecké poznatky. Vkladám ich do súvislostí, prepájam s bežným životom, aby ich mohlo pochopiť čo najširšie publikum. Teším sa na otázky, ktoré po mojom spíkerskom vystúpení prídu. Úprimne, na otázky od publika vlastne netrpezlivo čakám, pretože aj ja sa rád a často pýtam.

 
 

Tomáš Eichler: Ako ísť skoro spať | Webinár

„Či už sme nočné sovy, ranné vtáčatá či versatilné kolibríky, spánok patrí k najdôležitejším aspektom nášho života a jeho nedostatok má devastačné následky na náš organizmus. Tento fenomén je však tak málo preskúmaný, že väčšina z nás ani netuší, ako trávi tretinu svojho života. Prečo vlastne spíme? Čo sa v spánku deje s naším telom? A čo sa deje s naším mozgom? Čo sú to chronotypy a ako vnímajú spánok naše biologické hodiny? Je kvalitný spánok superschopnosťou vyvolených, alebo sa k nemu môže dopracovať každý?“

 

TEDxYouth@Bratislava 2020: Rozhranie

Rozdiely a podobnosti myšlienok, skupín a pohľadov a praskanie našich sociálnych bublín - aj takto vyzerala téma 5. ročníku TEDxYouth@Bratislava 2020: Rozhranie. Kde je naša osobná hranica, čo sa nachádza na jej rozhraní, a kam už sa neodvážime zájsť? Čo všetko sa za ňou skrýva?

 
spiker-08.jpg
 

Pohodové vystúpenie na Pohoda 2019

Aj na hudobnom festivale môžete ľudí odtrhnúť od tanca, spevu a zábavy dobrou prednáškou. Po prednáške o vedeckých aspektoch spánku a meditácie ma potešili desiatky otázok k téme. Diskutovali sme o nich v daždi, pred stanom, po koncertoch, pri pive. Bol to pre mňa silný zážitok. Ak ste na Pohode neboli, pustite si video.

 

Tomáš Eichler - Prečo a ako sa prebúdzame | festival Pohoda, prednáška

 
spiker-12.jpg

 Prehľad mojich vystúpení nájdete aj v časti Tomáš ako hosť.

 

Let´s TALK!

Vo svojich prednáškach, talkoch a vystúpeniach hovorím slovensky, plynule anglicky alebo nemecky. Rád sa stanem súčasťou každého zaujímavého projektu, ktorého cieľom je šíriť poznatky tak, aby mali pre vaše publikum zmysel. Teším sa na našu spoluprácu.